Fasado smeigiavimas

Kas yra vėjo apkrovos – https://www.youtube.com/watch?v=1FhAT7vRkYE

Nelabai aišku koks čia fasadas ir kaip buvo klijuojamas. Sprendžiant pagal gilius lauko angokraščius tai buvo papildomai užklijuotas sluoksnis, kurio storis iki 5 cm. Pagrindas buvo nutinkuotas ir ant jo mineraliniu mišiniu užklijuotas termoizoliacinis sluoksnis su armavimo tinkliuku. Panašu, kad klijavimo sąlygos buvo visiškai nepalankios ir priklijuotas sluoksnis beveik švariai atsiskyrė. Matomas vienodas vaizdas, todėl aplinkos poveikis čia esminės įtakos neturėjo. Fasadas jau nuo pat pradžių vos laikėsi. Sunku įsivaizduoti, kad Lietuvoje gali taip prastai užklijuoti termoizoliacinį sluoksnį net ir daugiabučių renovavime. Gal šis vaizdelis ir neturi kažko bendro su mūsų fasadais, bet kam reikalingos smeigės aiškiai parodo.  Kuo storesnis fasadas ir kuo labiau apkrautas klinkeriu ar dar kažkuo, tuo didesnį dėmėsį reikėtų atkreipti į smeigiavimo svarbą. Tamsesnės spalvos sukelia didžiausius temperatūros svyravimus putplasčio išoriniame sluoksnyje, o storesniame sluoksnyje yra ir storesnis temperatūros svyravimų paveikiamas išorinis sluoksnis, kuris plečiasi ir traukiasi prisklausomai nuo temperatūros. Storesnis sluoknis lemia didesnes temperatūrinės putplasčio deformacijos jėgas fasade. Nevaržomas, šviesių spalvų fasado putplastis per visą namo ilgį susitraukia ir išsiplečia 2-4 cm dėl temperatūros svyravimo žiemą – vasarą. Armavimo tinklelis, armavimo mišinys ir smeigės turi sustabdyti šį judėjimą ir milžiniškas jėgas. Smeigės, kurios įsisuka į putplastį ir laiko užkabinusios tik giliausius 10cm putplasčio nelabai padeda, nes prispausti prie sienos reikia išorinį putplasčio sluoksnį, idealiu atveju net kartu su tinkliuku, kaip daroma klijuojant plyteles ant fasado, kai smeigė montuojama virš tinklelio.  To negalima daryti tinkuojant fasadą, bet reikia stengtis smeigės neįgilinti daugiau kaip 25% putplasčio storio, kad ji geriau atliktų savo funkciją. Patarčiau smeigiuoti bent jau fasado kampus po 5 vnt./m2. Smeigės tikrai nemaišo ir prisideda prie fasado stabilizavimo ir tuo pačiu ilgalaikiškumo. Kuo storesnis fasadas, tuo labiau prisideda. Taip pat neatlikinėti šlapių darbų esant šalnoms ar šalčiams. Reikia, kad užmaišytas mišinys turėtų parą laiko +5C temperatūroje stingimui. Klijavimo, armavimo mišiniai neturi galimybės būti papildyti priedais nuo šalčio kaip betonas, nes jų pagrindinė rišamoji medžiaga yra ne cementas ir cemento priedai šiems mišiniams netinka.

 

Įrašo “Fasado smeigiavimas” komentarai: 7

  1. Savo namo sienų putplastį smeigiavai? Jei smeigiavai, kaip tai darei?

    Aš kai klijavau storą putplastį, tai jį į tarpą įkišti buvo ką veikti, mintis, kad jį gali vėjas atkelti, kaip tam Yotube filmukę, kur buvo atkeltas plonas besilankstantis sluoksnis, nekilo. Todėl smeigiavimo poreikio nemačiau, nors vis tiek kampus prismeigiavau. Putplsačo plėtimosi deformacijas turėtų sulaikyti klijai ir armavimo sluoksnis paviršiuje. Beje, kaip pakomentuosi Ejoto siūlymui neaukštų pastatų nesmeigiuoti?

    • Mano sienos automatiškai buvo “susmeigiuotos“, nes smeigės laikė ventiliuojamo fasado karkasą. Manau, kad filmuke buvo tragiškas klijavimas, kurį realybėje būtų sunku išgauti. Gal klijų buvo ypač mažas sluoksnis, gal darbas neigiamoje temperatūroje su neleistinais priedais, gal galiojimo laikas pasibaigęs prieš 5 metus ar panašiai. Tai nėra tipinė situacija, bet yra apie ką pagalvoti. Aš siūlyčiau pasmeigiuoti kampus ir viršų bet kokiu atveju. Taip pat aplink langus šiek tiek. Galiu pasakyti tik tiek, kad putplasčio temperatūrinės deformacijos sukuriamos jėgos yra labai didelės ilgainiui atsiklijuoja jeigu ne armavimo mišinys, tai armavimo mišinys su plonu putplasčio sluokniu, o ypač jei yra vandens poveikis.

    • Cementiniams armavimo misiniams yra zieminiai priedai, nebuna priedu polimeriniams misiniams. Taiciau buna polimeriniu zieminiu armavimo misiniu, kur priedas susideda is amoniako.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s