Apie svetainę

Šis puslapis skiriamas planuojantiems neišlaidaujant pasistatyti ekonominės klasės pasyvų namą. Norėčiau, kad žmonės besidomintys pasyviais arba kitais žodžiais tariant, energiškai efektyviais namais galėtų rasti koncentruotos informacijos apie šiuos namus ir per pora domėjimosi mėnesių  surinktų pakankamą žinių bagažą leisiantį  objektyviau vertinti įvairias projektavimo subtilybes, statybų technologijas, inžinerines namo sistemas ir priimti teisingesnius sprendimus prieš pradenant įgyvendinti savo energiškai efektyvaus namo statybas. Žinios padės sumažinti ir namo statybos išlaidas.

Didžiausias dėmesys bus skiriamas nagrinėjat techninius klausimus apie šilumos taupymą, saulės energijos įsisavinimą, namo konstrukcijas, medžiagų pasirinkimą, šildymo sistemos pasirinkimą, eksplotavimo kaštus, ilgaamžiškumą. Viskas nuo teorijos ir skaičių iki rūpesčių statybų aikštelėje. Įrengsiu šildymo, vėdinimo ir aplinkos parametrų stebėjimo internetu sistemą, kad būtų galima atsijoti kas pasiteisino labiausiai, o kas gal ir niekada neatsipirks.
Pagrindinės temos:
– sklypo pasirinkimas;
– projektavimas;
– garų barjeras ir rasos taškas;
– sandarumas
– pamatai;
– žemės šilumokaitis;
– sienos;
– perdanga;
– stogas;
– langai;
– durys;
– vėdinimo sistema;
– šildymo sistema;
– saulės kolektoriai;
– saulės jėgainė;
– namo automatizavimas;
– parametrų stebėjimo internetu sistema;

Keletą metų aktyviai domiuosi energiškai efektyviais namais ir pats statau tokį. Internete yra begalė su tuo susijusios informacijos, kuriai perskaityti prireiktų ilgų metų. Tikriausiai jau esate perskaitę bendraminčių, orientuotų į  išskirtinai energiškai efektyvių namų statybą, dienoraščius VVnamasEEnamasS. Klezio namas, PUSpasyvis namasPasyvus Namas su kokline krosnimiPasyvus-karkasinis, o jeigu dar ne, tai vertėtų perskaityti.  Dar dviejų namų statybų dienoraščiai, kuriuose išskirtinis dėmesys skiriamas šiltinimui ir šildymui  Euro namasRaituzo namas, Pirmas namas. Taupant visų laiką stengsiuosi nekartoti kas jau aptarta, o pateiksiu kitokios informacijos.  Mano statybose bus ir šiek tiek kraštutinių bei niekur nematytų sprendimų, kurie bus priimtini ne visiems, bet viskas bus argumentuota.

Jeigu kils klausimų rašykite:

mail

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s